Język → Polski

ESP / Projekty /

300k to defy the odds

↓ 300k to defy the odds
2018
Layer 1
Janiu Czachor podczas rekordowego nurkowania.
Janiu Czachor podczas rekordowego nurkowania.

Życie stawia przed nami wiele wyzwań i czasami potrzebne jest podejście zespołowe, aby je pokonać. Dystrofia mięśniowa Duchenne'a jest jednym z największych wyzwań, lecz jednocześnie jest schorzeniem stosunkowo mało znanym. Miłosz Klimczak mierzył się z tą chorobą, gdy "Janiu" Czachor postanowił zrobić coś, co zwiększy w społeczeństwie świadomość istnienia tej choroby i pozwoli zebrać fundusze na leczenie Miłosza.

Istnieje wiele ważnych celów i wiele sposobów na promowanie i zbieranie funduszy, więc by przebić się do szerszej świadomości, zespół musiał znaleźć taki, który pobudzi wyobraźnię ludzi.

Odpowiedzią było podjęcie wyzwania, które byłoby postrzegane nie tylko jako wyzwanie sportowe, ale w sposób jednoznaczny kojarzyło się ze stawianiem czoła przeciwnościom losu i trudnym warunkom. Zespół podjął próbę pobicia rekordu świata w najdłuższym dystansie pokonanym na skuterem nurkowym (DPV), czyli zmierzył się z próbą przebycia co najmniej 300 kilometrów pod wodą!

Projekt zakończył się pełnym sukcesem: Janiu nie tylko pobił istniejący rekord świata w odległości pokonanej pod wodą na DPV, co co samo w sobie jest nadludzkim wyczynem, ale przekroczył rekord o 50%. Korzystając ze skutera Seacraft Ghost Scooter, Janiu pokonał niewiarygodną odległość 450 km.

Cały projekt trwał 30 dni, podczas których Janiu spędził pod wodą niewiarygodne 180 godzin, czyli średnio sześć godzin dziennie.

Chociaż projekt ten odniósł znaczny sukces w podnoszeniu świadomości i pomógł w zbiórce funduszy, praca nad stawieniem czoła wyzwaniom, przed którymi stoją ludzie tacy jak Miłosz, trwa nadal.

By dowiedzieć się więcej o projekcie 300k to defy the odds, odwiedź stronę WWW:

Fakty

↓ Data projektu

08 - 09.2018

↓ Miejsce
Adriatyk, Chorwacja
↓ Główne cele
 • Pomoc w zbiórce funduszy, aby pomóc Miłoszowi Klimczakowi chorującemu na dystrofię Duchenne'a (DMD).

 • Zwiększenie społecznej świadomości odnośnie dystrofii mięśniowej Duchenne'a (DMD) i ukazanie wyzwań, z którymi muszą mierzyć się chorzy.

 • Pobicie rekordu świata w dystansie przebytym pod wodą ze skuterem DPV podczas serii nurkowań.
 • ↓ Osiągnięcia

  Ustanowienie rekordu dystansu pokonanego podczas nurkowania ze skuterem DPV.

  ↓ Zespół
  • Janusz Czachor
  • Paweł Ciechelski
  • Tommy Quinta

  Zobacz inne projekty, które wsparliśmy

  Ty również masz swój wkład!

  Wybierając marki zaangażowane w nasz program, bezpośrednio przyczyniasz się do wsparcia jakie możemy zapewnić nurkom ESP na całym świecie. Każdy drobny wkład przyczynia się do osiągnięcia naszych wspólnych celów.

  Dziękujemy!

  Layer 1

  W jaki sposób aplikować?

  Podziel się z nami swoją wizją. Chcemy wspierać wyprawy eksploracyjne, działania na rzecz ochrony i projekty, które pogłębiają zrozumienie podwodnego świata.