Język → Polski

ESP / Projekty /

Operation Milagro

↓ Operation Milagro
2015
Layer 1
Statek badawczy M/Y Martin Sheen biorący udział w pierwszej edycji operacji Milagro.
Autor: Sea Shepherd
Statek badawczy M/Y Martin Sheen biorący udział w pierwszej edycji operacji Milagro.

"Operacja Milagro" ("Operacja Cud") prowadzona przez Sea Shepherd Conservation Society poświęcona jest ochronie walenia vaquita - zagrożonego wyginięciem ssaka morskiego zamieszkującego wody zatoki Kalifornijskiej w Meksyku. Vaquita jest obecnie najbardziej zagrożonym gatunkiem walenia na świecie, a liczba ich osobników szacowana jest na około 10-13 szt (stan na 2023 r.).

Statek badawczy Sea Shepherd, RV Martin Sheen, przekazany przez znanego aktora i nazwany jego imieniem, posłużył zbieraniu danych, które mogą przyczynić się do przetrwania pozostałych przy życiu waleni.

Podczas operacji Milagro, załoga RV Martin Sheen pod dowództwem kapitan Oony Loyole, dokumentowała trudną sytuację tych zagrożonych waleni, badała przyczyny spadku populacji i we współpracy z biologami morskimi, ekspertami ds. gatunku vaquita i innymi organizacjami, prowadziła działania informacyjne w regionie. Załoga wykorzystywała różnorodne sposoby pozyskiwania danych, w tym nurkowanie, by w jak najlepszy sposób zobrazować krytyczną sytuację gatunku.

Działania podjęte przez Sea Shepherd w ramach operacji Milagro pozwoliły na zwiększenie świadomości zarówno wśród meksykański polityków, zwykłych obywateli jak i międzynarodowej społeczności na temat dramatycznej sytuacji tego krytycznie zagrożonego gatunku. Zbudowały też fundament pod kolejne edycje operacji Milagro, które realizowane są na przestrzeni lat jeszcze większym nakładem sił i środków.

By dowiedzieć się więcej o projekcie Operation Milagro, odwiedź stronę WWW:

Fakty

↓ Data projektu

2015 - ongoing

↓ Miejsce
Sea of Cortez, Meksyk
↓ Główne cele

Operacja Milagro (Operacja Cud) prowadzona przez Sea Shepherd Conservation Society poświęcona jest ochronie zagrożonego wyginięciem walenia vaquita, gatunku na skraju wyginięcia.

↓ Zespół
  • Sea Shepherd crew of the R/V Martin Sheen
Layer 1
Video

Zobacz inne projekty, które wsparliśmy

Ty również masz swój wkład!

Wybierając marki zaangażowane w nasz program, bezpośrednio przyczyniasz się do wsparcia jakie możemy zapewnić nurkom ESP na całym świecie. Każdy drobny wkład przyczynia się do osiągnięcia naszych wspólnych celów.

Dziękujemy!

Layer 1

W jaki sposób aplikować?

Podziel się z nami swoją wizją. Chcemy wspierać wyprawy eksploracyjne, działania na rzecz ochrony i projekty, które pogłębiają zrozumienie podwodnego świata.